Milli Takım Antrenörleri Eşliğinde Bireysel Basketbol ve Özel Eğitimler. Sezona İyi Hazırlanmak, Yaşıtları Arasında Farkedilir Olmak ve Kendisini Geliştirmek İsteyenler İçin Ulusal ve Uluslararası Çalışmalar Yapmış Onlarca Üst Düzey Sporcu ve Milli Takım Sporcusu Yetiştirmiş, Onlarcaa Sosyal Sorumluluk Projeleri Yapmış Rol-Model ve Uzman Bir Ekip..

BİREYSEL BASKETBOL GELİŞİM ANTRENMANLARI BAŞLADI.

Bireysel Basketbol Gelişim Antrenmanları; DG Akademik bünyesinde Milli takım antrenörleri eşliğinde gerçekleşen ve  elit bireysel basketbol çalışmalarımız her sporcunun yaşı, fiziksel durumu ve oynadığı pozisyona göre profesyonel programlar çıkartılarak yapılmaktadır. Bireysel Basketbol Gelişim Antrenmanları, Alanında uzman, onlarca Milli takım oyuncusu, onlarca süper lig oyuncusu yetiştirmiş ve 18 kez Sampiyon olmuş başarılı bir ekip eşliğinde yapılacak.

   BİREYSEL BASKETBOL ANTRENMANLARINDA NELER ÇALIŞILIYOR ?

 1. Öncelikle Oyuncunun temel beceri ve tekniklerine bakılıyor
 2. Oyuncunun yaşına ve oynadığı pozisyona uygun çalışma planlaması hazırlanıyor
 3. Oyuncunun doğru teknik ile dripling, çalım, geçiş driplingi, ilk adım ve atış becerilerine yönelik çalışma planlamasının ardından teknik eğitimlere başlanıyor.
 4. Doğru teknik ile dripling çalışması
 5. Doğru teknikle geçiş çalımlarının çalışması
 6. Doğru teknikle tam saha hızlı gidiş çalışması
 7. Baskıya karşı dripling ve geçişler
 8. Çalım ve geçiş tercihleri
 9. sahayı oyuma
 10. Beceri atışı çalışmaları
 11.  Stop çeşitleri
 12. Şut Mekaniği ve doğru teknikle şut çalışmaları
 13. Pas becerisi çalışmaları
 14. Sezona Hazırlık Çalışmaları

FARK YARATMAK İÇİN DOĞRU TEKNİK ÖNEMLİDİR. 

       KİMLER KATILABİLİR ?

 • 7 yaş üstü sporcular
 • Basketbola yeni başlayan genç sporcu adayları
 • Altyapı oynayan U10-U12-U14-U16-U18 oynayan oyuncular
 • A takım oynayan ve kendisini geliştirmek isteyen oyuncular
 • Sezona hazır başlamak isteyen oyuncular
 • Eksik olduğu yanlarını geliştirmek isteyen oyuncular
 • Bir beceriyi durdurulması imkansız haline getirmek isteyen oyuncular
 • Tekniğini düzeltmek isteyen ve geliştirmek isteyen oyuncular
 • Yaşıtlarından daha iyi olmak isteyen oyuncular
 • Takımına daha çok katkı sağlamak isteyen oyuncular
 • Hedefi olan oyuncular

DOĞRU TEKNİK HEM SPORCUYA HEM TAKIMINA KAZANDIRIR.

Bireysel Gelişim Antrenmanları

Neden ve Niçin Yapılmalı?

Doğru teknik bilgi ile başarılı atışlar yapabilmek, antrenman ve maçlarda oturmuş bir teknikle zor görünen şeyleri kolaylıkla yapabilmek, başarının kapısını açmak için doğru teknikle kas hafızası yaratmak, sahada sadece basketbol becerisi ile değil mental olarak da zor anlarda sorumluluk alabilmek, güçlü bir sporcu karakterine sahip olmak için bireysel eğitim önem arz etmektedir.

Bireysel eğitimlerin fark yaratması için doğru analiz yapacak, sporcunun ihtiyaçlarına uygun çalışma planlaması yapabilecek, sporcunun gelişim grafiğini çok iyi takip edebilecek, sporcunun oynadığı pozisyonda fark yaratacak gelişimi gösterebilmesini sağlayacak bilgi ve tecrübeye sahip bir eğitmen ile çalışmak gereklidir. Sporcunun sorumluluklarını yerine getirmesi, teknik becerinin bir alışkanlık haline gelmesi oldukça önemlidir. Aksi durumda yanlış teknikle yapılan tekrarların sporcunun kaybettiği zamanın geri dönüşünün zor olacağı bir sürece girmesine sebep olacaktır.

Öncelikle sporcuların enerjisini olumlu yönde kullanmaları ve sürekliliği olacak profesyonel davranışların kazandırılması gerekmektedir. Spor eğitimleri sadece teknik öğretmeyi ya da bir beceri kazandırmayı değil; yaşamın her alanında önemli bilgileri etkin kullanabileceğiniz şekilde öğretmeyi amaçlamalıdır.

Unutmayın; sporculuk ömür boyu süren bir yaşam tarzıdır. Ebeveynler olarak çocuklarınıza doğru bir alışkanlık edindirmek için erken yaşta bir yaşam tarzı sağlayabilir, başarılı bir yaşama sahip olmalarına olanak sağlamak için bilgi ve tecrübesini araştırdığımız eğitmenlerle çalışmalarına olanak sağlayabiliriz.

Basketbol, voleybol ve futbol gibi takım sporları ya da tenis ve yüzme gibi bireysel sporlarda bireysel gelişim öncelikli hale gelmiştir. Fakat günümüz koşulları göstermektedir ki elit sporcu olmak ve sürdürülebilir başarılar kazanmak doğru çalışmanın ürünüdür.

Bireysel Gelişim yalnızca bireysel sporlarda değil, takım sporlarında da önemlidir. Bir takımın önemli bir parçası olmak, olduğu takıma katkı sağlamak, takımını başarıya taşımak her sporcunun sorumluluğudur. Bu nedenle profesyonel anlamda kendisini bireysel olarak geliştiren sporcular hem üst seviyede kalmayı başarır hem de sürdürülebilir başarılar yaşarlar.

Genç sporcular için basketbol oynamak eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı bir süreçtir. Hem eğlenmek hem başarılı olmak ve bir takımın önemli bir parçası olabilmek için kendisini sürekli yenileyen, geliştiren bir sporcu kimliğine sahip olmak gerekir.

Ergenlik çağına giren sporcular henüz profesyonel yaşamın önemini anlayamasalar bile spor yapmaktan büyük keyif almaları için doğru teknik beceriye sahip olmaları gerekmektedir. Aksi durumda kendilerini ya başarısız hissedecekleri ya da onlara haksızlık yapıldığını, şans verilmediğini düşünerek yaşamlarının birçok alanında olumsuzluklar yaşayacakları bir sürece girerler.

Bireysel gelişim çalışmaları yapan sporcular; fiziksel, bilişsel, sosyal beceri gelişimleri açısından da önemli bir aşama kat ederler. Bunun için doğru eğitim programını bilen, üst seviyelerde çalışmış ve yeni sistemi takip eden antrenörler ile çalışmak fark yaratacaktır.

Sporcular için; motor yeteneklerin gelişmesi, temel becerileri iyi öğrenmeleri, doğru tekniğe sahip olmaları kişisel ve sosyal gelişim açısından çeşitli faydalar sağlar. Kendi potansiyelinin farkına varan sporcular kolay iletişim kurar, özgüveni artar ve toplum içerisinde sahip olduğu yeri sağlamlaştırır. Antrenman ya da maçlar sırasında denge, beceri, çabukluk, esneklik, hız, takım olma, rakip olma, başarı için azimli çalışma gibi pek çok yetenek kazanırlar.

Profesyonel yaşamın fakına varan ve benimseyen sporculara psikolojik açıdan bakıldığında ise; kendini geliştirmeyi, kendisini kontrol etmeyi, dikkatini konu üzerinde arttırabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi ve başarıya güdülenebilmeyi öğrenir. Sporcular için doğru alışkanlıkların erken yaşlarda kazanılması sürdürülebilir başarılar için en önemli etkendir.

Yapılan araştırmalar, erken yaşta iyi spor eğitimi almış ve doğru alışkanlıklar edinmiş sporcuların, disiplinli ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandıklarını göstermiştir. Unutulmamalıdır ki ileriki yaşlarda beceri gelişimi ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmak zordur.

Bireysel Eğitimlerde Amaç: 

 • Farklılaşmış yeni nesil eğitimler ile yeni yeteneklerin keşfedilmesine katkı sağlamak,
 • Yetenekli gençlerin Türk Sporuna kazandırılmasına katkı sağlamak,
 • Gelişime açık gençlerin potansiyellerine ulaşması için profesyonel eğitim vermek,
 • Her yaş ve oynadığı pozisyona uygun sağlıklı ve kaliteli antrenman programları yapmak,
 • Doğru teknik ve becerinin kazanılmasına katkıda bulunmak,
 • Beceri gelişimine katkı sağlayarak doğru tekniklerin alışkanlık haline gelmesine katkı sağlamak,
 • Branşa özgü temel tekniklerin doğru şekilde öğrenilmesine katkı sağlamak,
 • Sağlıklı bir beden ve ruh haline sahip olabilmesi, sağlıklı sosyal gelişime sahip olmasına katkı sağlamak,
 • Her yaş grubunun kendi kapasitesine ve potansiyeline ulaşmasına katkı sağlamak,
 • Sporcunun profesyonel sportif davranışlar kazanmasına katkı sağlamak,
 • Sporcunun çok yönlü gelişimine katkı sağlamak,
 • Sporcuların potansiyellerine uygun takımlarda oynamaları için destek olmak,
 • Sporcunun bir grup içerisinde nasıl hareket edeceğini, kendi hareketlerini ve heyecanını nasıl kontrol edebileceğini öğrenmesine katkı sağlamak,
 • Tüm bu bilinen gerçekler ışığında, gelecekte toplumda sorumluluk sahibi örnek sporcular yetişmesine katkı sağlamak,
 • Sporcunun iyi alışkanlıklar edinmesini, bireyler arası ve toplumlar arası iyi ilişkiler kurmasını, barış içinde mutlu ve sağlıklı yaşamasına katkı sağlamaktır.

Davut GÜNGÖR